eshop mysasy facebook twitter twitter

Vítejte v komunitě mySASY!

  13. 09. 2016

Jménem celého týmu, který poslední rok velmi intenzivně pracoval na tomto projektu, Vás vítám v komunitě uživatelů systému mySASY. Děláme totiž vše pro to, aby se sportovci dělili pouze na ty, kteří již mySASY používají a ty, kteří jej teprve používat začnou.

Co nás k této ambici vede? Dlouhodobá zkušenost a z toho plynoucí přesvědčení, že nová aktuální dostupnost a především rozumné používání systému může zásadně změnit přístup ke sportovnímu tréninku ve všech jeho podobách. Je pouze na Vás, zda budete mezi prvními, kteří začnou těchto možnosti využívat, nebo budete čekat, až jej začnou používat všichni kolem Vás a vy se až pak připojíte :)

 

Co již máme za sebou?

Přesto, že systém mySASY oprávněně prezentujeme na trhu jako úplnou novinku, je vědecká metoda, na které je postaven známa minimálně posledních 20 let. Každý měsíc vychází nejméně desítky vědeckých článků věnujících se využívání této metodiky ve sportu (pokud zadáte heslo „heart rate variability sport training“ do vyhledávače odborné literatury na scholar.google.com získáte 14000 výsledků publikovaných jen od roku 2015 dosud!!! Proč je teda mySASY první systém dostupný plošně a pro všechny? Krátká odpověď je, že někdo prostě musí být první J. Ta delší pak, že jsme, asi také trochu náhodou, byli u rozvoje metodiky od prvních fází (AGE AND SPECTRAL ANALYSIS OF HEART RATE VARIABILITY, Radim Šlachta, Pavel Stejskal, Milan Elfmark, Jiří Salinger, Martin Kalina, Iva Řehová, Acta Gymnica, 2002). Věnovali jsme se ji poté dlouhodobě jak v rámci výzkumu, tak v rámci komerční diagnostické praxe v rámci činnosti kliniky sportovní medicíny. Šlo pak již „pouze“ o to, dát dohromady celé know how, skupinu odborníků na sportovní fyziologii, moderní informační technologie, marketing a business a přesvědčit je, že má smysl na projektu tvrdě pracovat. V průběhu testování průběžných pracovních fází byla do projektu zapojena také řada sportovců a týmů jak neznámých, tak zvučných jmen. Všem za jejich pomoc a přínos velmi děkujeme. Výsledek práce jich všech v jeho první podobě máte nyní k dispozici i vy.

 

Co máme všichni společně před sebou?

Vývoj metodiky a vylepšování interpretace výsledků je zásadně závislý na množství dostupných dat tj. na počtu všech dosud provedeným měření. Již dosavadní fáze vývoje systému, do které svými výsledky přispívali „testovací, spolupracující sportovci“ potvrdil jeden počáteční předpoklad. Plošné používání systému přináší týdně větší množství dat, než tomu bylo v minulosti, při používání laboratorní aparatury, za celý rok. Uživatele sami jsou tak zásadním zdrojem informací pro kontinuální vývoj a zlepšování použití metody, jehož výsledků zase právě oni okamžitě využívají ve svůj prospěch. Všichni uživatele tak vytváří společně s provozovateli systému společnou komunitu, ve které si vzájemně pomáhají k lepším výsledkům. Budeme velmi rádi, když se rozhodnete stát součástí této komunity co nejdříve. To s vědomím, že jste osobně na startu něčeho zcela nového, k čemu můžete i vy osobně svou aktivitou přispět.

Pokud se tak rozhodnete, bude velmi rádi za všechny podněty a připomínky k fungování, které nám jistě pomohou systém průběžně zdokonalovat. Otevřeně přiznáváme, že spouštíme první fázi plošného provozu technologicky náročného systému, který má před sebou nepochybně mnoho dalších vývojových fází. Všichni společně máme příležitost na nich společně pracovat a výsledky využít i ve Váš prospěch. Na oplátku Vám můžeme slíbit, že žádný Váš podnět a připomínka nezůstanou opomenuty a budeme se Vám snažit Vaši iniciativu oplatit maximálně možným osobním přístupem. Zlepšování Vašich výsledků je naší největší motivací.

 

Vítejte v komunitě mySASY!

Mgr. Radim Šlachta, Ph.D.
Předseda představenstva mySASY a.s.

Pořiďte si novou verzi tréninkového profilu za zaváděcí cenu a trénujte chytře.